Sonntag, 22. Juli 2012Yalnızlık
Herkez alışıyor birşeylere, kimi sevgiye, kimi sevgiliye, kimi işine, kimi eşine ve işte alışıyorum bende bu hep benimle olan yalnızlığıma. Sesleneceğimde duymayacak belki beni ve belki elleride yok ama alışıyorum artık ona. Anladım ki bir insan birşeyi istese de, istemese de zamanla beraberlik sonucunda alışıyormuş. Belkide hiç düşünmemiştim bu denli, bu kadar uzun süreli bir yalnızlığın başımdan geçeceğini. Heee yalnızlık diyorum, ama bu bir şikayet değildir, lütfen sakın kızma bana yalnızlığım. Sadece seninle olan günlerimden ve kısaca senden öncesinden bahsetmek istemiştim.

Güzel yanları da var aslında yalnızlığın, her ne kadar iyi yanlarından daha zayıf olsa da. Bazen diyorum ki iyiki yalnızlığımla başbaşayım. Söylemeden geçmeyeceğim birşey var ki ve bu kafamda yer eden birşey.

Hayat nekadar vicdansız değilmi. . ? Kimi zaman anlatamayız yaşadığımız mutluluğu. Bazende kaybolan 2 göz oluruz gözyaşlarında. Gözlerimiz yaptığımız hatalara takılır, Yaşadığımız aşkların gözyaşıyla dolu sayfalarında. . .
Yüreğimizde dudaklarımıza yansıyan hüzünlü bir burukluk, Dilimizde söyleyeme yüzümüzün olmadığı, keşkelerimiz olur bianda. Yalnızlık güzeldir, tadabilirsen saflığından. Yalnızlık kötüdür, ruhunu kaptırırsan.

Masumdur, günahsız, katıksızdır, sen neysen, yüreğin, dilin neyse odur. Tek başınadır, hiç kimsenin hükmünde değildir, bir başına hükümdardır. Ne kimsenin seline kapılır, ne de her rüzgarın önüne katılır. Yöneten ve yönlendiren aklındır, kısacası sensin. Hibe edersin birilerine, yalnızlığın bir beraberlik doğurur. O birlikteliğe varis olursun, bir ucu sende, diğeri farklı ortamda. Aslında o beraberliği mevcut eden sensin fakat gene de yek sahibi değilsin. Sevinçlerin ortak, acıların ortak olacaktır. Kendinden verdiğin paylara karşılık alamadığında gene yalnızlığın koynuna düşersin. Kalbini derin bir girdaba bırakmış olursun bazen, battıkça batarsın. An olur nefes dahi almakta zorlanırsın, an gelir gecenin karanlığına sığınırsın. Kendinden dahi gizleyeceğin gözyaşlarını yanaklarında dudaklarına aşağı bırakırsın.

Ama dikkat edeceksin.

Velhasıl, yalnızlığını Kalbine bedavaya satmayacaksın. Hakimiyetini ve hükmünü bendinde bırakacaksın. Yalnızlığını Ruhuna eş tutacaksın ki, ne ezilsin, ne de ezdirsi

Yalnızlık Kutsaldır – Farid Farjad
 

Kommentare:

  1. yalnızlığa korkunç gözle bakmıyorum... bazen batmıyor değil ama bazende çok yalnız kalasım geliyor ..

    AntwortenLöschen
    Antworten
    1. Yalniz kalmak isteyince iyi oluyoda, istemeyerek olunca pek mutlu etmiyo ;)

      Löschen