Freitag, 27. Juli 2012

Yeni baslangic

Ramazan geldi,

Icimden bir ses bu sene zor olacak diyo, ama bir baska sesde zor oldugu kadar zengin gececek diyor. Öyleki birsey nekadar zor ise, sevabi da katmer katmer verilir. Kolay kolay hic bir sey elde edilmiyor.
Allahin rizasi, Cennet, Peygamberimiz (sav)´le bulusmak cokta kolay olmasa gerek.

Bizi yaratan, bizi bizden iyi bilen, tasiyamayacagimizdan fazlasinida istemez kimseden. O halde, önümüzde ki bu mûbarek ayin, degerini ehemmiyetini iyi bilmek gerekir.
Yeni baslangiclar icin, insanin kendini söyle bir silkelemesi icin daha uygun bir zaman olacagini düsünmüyorum.

Rabbimize yaklasmaktan, icimizi huzurla dolduran ibadetlerimizi yapmaktan uzaklastiran, aklimizi binbir seylelerle doldurup, dünya hayatina baglayan seytanlarin zincire vuruldugu zaman´dir mûbarek ramazan ayi.


 
Ubâde bin Samit şöyle anlatıyor:
Ramazan ayının başladığı bir günde Resulullah Aleyhissalâtü Vesselam şöyle buyurdu:
“İşte bereket ayı olan Ramazan geldi. Artık Allah’ın rahmeti sizi kuşatır. O ay, yeryüzüne bol bol rahmet iner. Günahlar affedilir. Dualar kabul olunur. Allah sizin iyilik ve ibadette yarışmanıza bakar da, bununla meleklerine karşı iftihar eder. Öyle ise kulluğunuzla kendinizi Allah’a sevdirin. Asıl bedbaht olan da, bu ayda Allah’ın rahmetinden nasibini alamayandır.“

Teravih namazi, bu güzel ayin vazgecilmez bir güzelligi, iftar vaktinin gec vakitte olmasiyla beraber teravih namazida epey bir gec olacak, Insallah allah nasip ederde camilerimizi tiklim tiklim dolu olur.
Gecenlerde bir arkadasim bana teravih namazi ile ilgili cok hosuma giden bir yazi yolladi, her günün ayri bir önemi ve degeri oldugunu birkezdaha anladim.

Hayirli ramazanlar ;-) 

Kommentare:

  1. canım listelenmiş olan yazı çok küçük okuyamadım. çok güzel bi post yapmışsın. Allah razı olsun :) hayırlı ramazanlar..

    AntwortenLöschen
    Antworten
    1. Evet okumak epey zor, üzerine basinca az biraz daha büyüyo, hepimizden insallah.

      Löschen